TermoDomPasywny
Szukaj
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 2
Galeria domów pasywnych nr 2
Docieplenie wieńca
Docieplenie wieńca

Citroen w garażu domu pasywnego

Nie samą pracą człowiek żyje. Trzeba mieć hobby, odskocznię od codzienności. I taką pasję, oprócz budowy domów pasywnych, ma nasz inwestor. Są nią samochody, a konkretnie stare Citroeny. Ile ich będzie stało w garażu właśnie powstającego domu pasywnego pod Szczecinem?
Stare citroeny to moja pasja, którą się zaraziłem jeszcze w szkole średniej. Mój pierwszy samochód to citroen 2cv, którego mam do dzisiaj. Później zaraziłem tą pasją moją żonę.


Ktoś napisał, że citroen 2cv to nie samochód to styl życia i jest w tym dużo prawdy. Dzisiaj jest już kilka citroenów: Ami 6 i DS 19. Samochodami tymi jeździmy na wakacje i na rajdy starych aut i citroenów.


W zeszłym roku 39 letnim autkiem objechaliśmy morze Bałtyckie dookoła, jakieś 4,5 ty. km bez żadnej awarii.


W Polsce jest bardzo wiele osób posiadających stare citroeny, mamy własny klub miłośników citroena 2cv, którego jestem prezesem. www.2cvpuls.com. Kilka razy w roku spotykamy się na rajdach lub zlotach w Polsce lub gdzieś za granicą. Co dwa lata w różnych krajach w Europie odbywają się światowe zloty citroena 2cv, na które przyjeżdża średnio około 4 tys. samochodów.

Można powiedzieć, że nasze citroeny są traktowane jak członkowie rodziny.


Tekst: Tomasz Kuczyński

Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy

Dom pasywny: dyrektywa EPBD, docieplanie budynków, audyt energetyczny