TermoDomPasywny
Szukaj
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 2
Galeria domów pasywnych nr 2
Docieplenie wieńca
Docieplenie wieńca

Blog - lipiec 2008

Ścianki działowe, sposób na instalacje, pompa ciepła, 50 metrów bieżących rury w jednym kawałku, trudne rozmowy z fachowcami oraz przymiarka wanny. Oj działo się w lipcu, działo! Ale najważniejsze, że jesteśmy już w środku i pomału zbliżamy się do końca.

<<<<< poprzedni wpis 10.07.2008

Na piętrze ruszyły prace przy ściankach działowych z bloczków YTONG o gr. 11,5 cm. Ścianek nie jest dużo, więc wykonawca uporał się z nimi bardzo szybko i po 3 dniach ścianki już stały.12.07.2008

Przyjechała na budowę pompa ciepła – jedyne urządzenie grzewcze w naszym domu, ale będzie musiała trochę poczekać na zamontowanie.Wraz z pompą pojawiła się też rura do wymiennika gruntowego, a właściwie 50 metrów bieżących rury w jednym kawałku. I teraz czeka na wkopanie w ziemię.25.07.2008

Teraz na budowę wkroczyli elektrycy. Dzięki gotowym kanałom kablowym w blokach SILKA wszystkie kable są ukryte w ścianach.


Fachowcy na początku mocno się krzywili na myśl, że kable nie mają iść po ścianie, tylko w ścianie. Jedynym argumentem, który ich zmobilizował do pracy było stwierdzenie, że albo chowają kable w ścianie, albo szukają innej budowy. Wtedy przestali dyskutować i wzięli się do roboty. Rozmowy na budowie z wykonawcą to niezła zabawa! Trzeba mieć mocne argumenty. A wracając do tych fachowców – jak już zrobili to przyznali rację, że dzięki gotowym kanałom na przewody elektryczne w blokach SILKA praca była mniej pracochłonna i prostsza.


I tutaj muszę pochwalić moich murarzy – naprawdę spisali się na medal i zasłużyli na złotą kielnię. Idealnie równo wymurowali ściany, co widać blokach SILKA – pionowe znaczniki tworzą pionową linię. Dzięki temu elektrycy mogli poprowadzić instalacje w gotowych kanałach, a w domu obyło się bez kucia i bruzdowania.Mimo że projekt wewnętrznej instalacji był wykonany to w trakcie, jak to zwykle na budowie bywa zmieniła się ilość kontaktów i włączników, ale po wcześniejszych nieporozumieniach z elektrykiem, teraz nie było żadnych problemów.Prace na budowie posuwają się do przodu, a my gromadzimy materiały na dalsze etapy robót, skompletowaliśmy już całe wyposażenie łazienki, i właśnie przyjechała wanna i nastąpiła pierwsza przymiarka! Na razie na sucho!
Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy

Dom pasywny: dyrektywa EPBD, docieplanie budynków, audyt energetyczny