TermoDomPasywny
Szukaj
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 2
Galeria domów pasywnych nr 2
Docieplenie wieńca
Docieplenie wieńca

Blog - kwiecień 2008

Po marcowych porządkach na działce przyszedł czas na konkretne prace – montaż konstrukcji dachu. Pomimo ponownego ataku zimy w trakcie prac – udało się. Konstrukcja została położona i nawet zdążyliśmy przykryć ją folią, zanim zaatakowała śnieżyca.

<<<<< poprzedni wpis 7.04.2008


Po długim oczekiwaniu na pogodę, w końcu trafił się bezwietrzny dzień i do godziny 14-stej ekipa 3 osób zmontowała całą konstrukcję dachu. Tego samego dnia udało się również położyć folię na jednej połaci dachowej. Po południu zaczął padać śnieg i następnego dnia w Szczecinie zgasło światło i miasto zostało odcięte od „świata”. Przez noc spadło około 15-20 cm mokrego śniegu, ale co najważniejsze dach domu stał nadal i nic się nie stało.


9.04.2008Dzisiaj dach został całkowicie pokryty membraną dachową i budynek został zabezpieczony przed bezpośrednimi opadami deszczu. Teraz trzeba poczekać na słoneczną pogodę w celu wykonaniu pokrycia z dachówki bitumicznej.
A ja już nie mogę się doczekać, kiedy mój dom pasywny będzie wyglądał tak jak na makiecie. Plany są ambitne – chcemy wprowadzić się jeszcze w tym roku, zaraz po wakacjach. A przed nami jeszcze dużo pracy…


następny wpis >>>>>

Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy

Dom pasywny: dyrektywa EPBD, docieplanie budynków, audyt energetyczny