TermoDomPasywny
Szukaj
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 1
Galeria domów pasywnych nr 2
Galeria domów pasywnych nr 2
Docieplenie wieńca
Docieplenie wieńca

Blog - czerwiec 2008

W maju długie weekendy rozbiły trochę prace na budowie domu pasywnego. Trudno było złapać fachowców, a i my chcieliśmy trochę odpocząć. Ale w czerwcu znowu ruszyliśmy pełną parą!


 
<<<<< poprzedni wpis 02.06.2008


Po małej przerwie ruszyły się prace na dachu i po tygodniu dach był całkowicie pokryty. Prace szły bardzo szybko – nie obyło się bez atrakcji, które zapewniała zmienna aura: raz paliło słońce, a za pół godziny lał deszcz. Ale udało się! Wszystkie obróbki na dachu zostały wykonane z blachy tytanowo-cynkowej.

15.06.2008


W końcu po długim oczekiwaniu na placu budowy pojawiły się drzwi wejściowe. Drzwi naprawdę robią wrażenie! Była wprawdzie obawa, że kolor który wybieraliśmy z katalogu może w rzeczywistości być daleki od naszych wyobrażeń. Tak więc przy rozpakowywaniu przesyłki było trochę adrenaliny, ale po rozpakowaniu drzwi okazało się, że kolor był taki jaki miał być.

Jednak nie obyło się bez wpadek! Klamki i zawiasy miały być w kolorze szarego aluminium, a przyjechały w kolorze… „ZŁOTYM”. Chyba ktoś przy zamówieniu stwierdził, że skoro tak długo czekaliśmy na drzwi to w ramach rekompensaty dali nam „super złotą klamkę”. Na szczęście klamkę da się wymienić i ma przyjechać taka, jaką zamawialiśmy. Sukces, tylko że to będzie dopiero za 5 tygodni :(
Cóż, problem z klamką udało się rozwiązać, ale pozostał jeszcze temat złotych zawiasów. Ale i tutaj szczęście nam sprzyja – po dokładnych oględzinach okazało się, że „złote” są tylko plastikowe nakładki, które daje się zdjąć. A srebrne nakładki przyjadą razem z klamką. Już nie możemy się doczekać, bo drzwi są bardzo ważnym elementem estetycznym w naszym domu (oczywiście energooszczędnym również, ale to nie podlega dyskusji).20.06.2008


Ruszyły również prace ociepleniowe na ścianach naszego domu. Na razie na tych ścianach bez okien.

Do izolacji wybraliśmy styropian grubości 30 cm z piórem i wpustem, który układa się bardzo szybko. Chcąc uniknąć mostków termicznych płyty są przyklejane do ściany na klej poliuretanowy, bez kołkowania. Dzięki temu uzyskujemy jednorodną ścianę bez mostków termicznych.

A na lipiec zaplanowaliśmy murowanie ścianek działowych i „zabawę” się w instalacje elektryczne.


 
                                                                                                              następny wpis >>>>>

Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy

Dom pasywny: dyrektywa EPBD, docieplanie budynków, audyt energetyczny