TermoDom.pl

Newsletter

Zastosowanie kotłów...

Ostatnio pisaliśmy o piecach kondensacyjnych, dziś natomiast słów kilka o zaletach... więcej

Mury trójwarstwowe -...

Decydując się na budowę domu inwestorzy przeważnie wybierają technologię muru jedno- lub... więcej

Ściany z ceramiki...

W dziedzinie materiałów budowlanych możemy obserwować nieustający postęp. Czerwona cegła... więcej

Rodzina na Swoim - wzrost stawek

Rodzina na Swoim - wzrost stawek

Od 1 kwietnia zaczną obowiązywać nowe stawki w programie Rodzina na Swoim. Górna granica ceny metra kwadratowego mieszkania, do której można uzyskać rządową dopłatę znów wzrasta.

Wojewoda małopolski, Stanisław Kracik, na podstawie danych z GUS wyznaczył wskaźnik odtworzenia metra kwadratowego mieszkania dla miasta Krakowa na 4.614 zł, a dla województwa  3486 zł. By uzyskać górna granicę stawek należy wskaźnik ten przemnożyć przez 1,4.

Podniesienie stawek w programie Rodzina na Swoim do  niemalże 6500 zł za mkw w Krakowie i 4900 zł za mkw w obrębie województwa małopolskiego niewątpliwie wpłynie na poprawienie koniunktury na rynku. Ze względu na ubiegłoroczny kryzys ludzie podchodzą do zakupu nieruchomości z większą ostrożnością. Pod rozwagę brana jest każda wydawana złotówka, a możliwość uzyskania dofinansowania do spłaty rat kredytu jest dla nabywców bardzo korzystna. Podniesienie stawek daje  klientom możliwość szerszego wyboru, a dla deweloperów staje się czynnikiem wpływającym na zwiększenie obrotów – mówi Bartłomiej Rzepa, Prezes Wawel Service.

Deweloperzy i potencjalni nabywcy obawiali się, że ze względu na sytuację gospodarczą kraju stawki zostaną znacznie obniżone, jednak tak się nie stało. Co prawda zmiany nie są tak widoczne jak te z października 2009 jednak i one pozwolą na zwiększenie się ilości mieszkań dostępnych w kredycie preferencyjnym z dopłatą Skarbu Państwa. Stawki wyznaczone przez wojewodę będą obowiązywały do końca września.
20-03-2010
Poprzednia aktualność Następna aktualność
Zobacz więcej wiadomości

Zasady...

Decydując się na budowę domu, czy zakup mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka... więcej

Lista Doradców...

Nowa baza specjalistów dostępna w serwisie - Doradcy Energetyczni TermoDom.pl .... więcej

Dachy płaskie

Dach płaski w systemie  „odwróconym”.   Dachy odwrócone... więcej

Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy