TermoDom.pl

Newsletter

Kotły gazowe -...

Kocioł gazowy jest urządzeniem od lat stosowanym do ogrzewania domów i mieszkań.... więcej

Znakowanie CE dla...

Budując dom energooszczędny, dużą uwagę należy przywiązywać do wykorzystywanych... więcej

Efektywność...

Efektywność energetyczna to obniżenie zużycia energii pierwotnej na etapie zmiany napięć,... więcej

Rodzina na Swoim - wzrost stawek

Rodzina na Swoim - wzrost stawek

Od 1 kwietnia zaczną obowiązywać nowe stawki w programie Rodzina na Swoim. Górna granica ceny metra kwadratowego mieszkania, do której można uzyskać rządową dopłatę znów wzrasta.

Wojewoda małopolski, Stanisław Kracik, na podstawie danych z GUS wyznaczył wskaźnik odtworzenia metra kwadratowego mieszkania dla miasta Krakowa na 4.614 zł, a dla województwa  3486 zł. By uzyskać górna granicę stawek należy wskaźnik ten przemnożyć przez 1,4.

Podniesienie stawek w programie Rodzina na Swoim do  niemalże 6500 zł za mkw w Krakowie i 4900 zł za mkw w obrębie województwa małopolskiego niewątpliwie wpłynie na poprawienie koniunktury na rynku. Ze względu na ubiegłoroczny kryzys ludzie podchodzą do zakupu nieruchomości z większą ostrożnością. Pod rozwagę brana jest każda wydawana złotówka, a możliwość uzyskania dofinansowania do spłaty rat kredytu jest dla nabywców bardzo korzystna. Podniesienie stawek daje  klientom możliwość szerszego wyboru, a dla deweloperów staje się czynnikiem wpływającym na zwiększenie obrotów – mówi Bartłomiej Rzepa, Prezes Wawel Service.

Deweloperzy i potencjalni nabywcy obawiali się, że ze względu na sytuację gospodarczą kraju stawki zostaną znacznie obniżone, jednak tak się nie stało. Co prawda zmiany nie są tak widoczne jak te z października 2009 jednak i one pozwolą na zwiększenie się ilości mieszkań dostępnych w kredycie preferencyjnym z dopłatą Skarbu Państwa. Stawki wyznaczone przez wojewodę będą obowiązywały do końca września.
20-03-2010
Poprzednia aktualność Następna aktualność
Zobacz więcej wiadomości

Transparentne Muzeum Arpa

Muzeum Arpa w Remagen to kolejny przykład na użycie innowacyjnych, energooszczędnych... więcej

mgr Cezary Mychlewicz

Marketing Coordinator Poland w firmie URSA Polska Sp. z o.o. Zwolennik... więcej

Energetyczne aktywa PGE

Polska Grupa Energetyczna ma stać się największą i najprężniejszą polską firmą.... więcej

Skomentuj

Komentarze   —   pokaż wszystkie

Brak komentarzy