TermoDom.pl

Newsletter

Docieplenie ścian od...

Jeżeli mieszkamy w budynku wielorodzinnym na kompleksowe ocieplenie od zewnątrz potrzebna... więcej

Lista kontrolna domu...

Czyli co zrobić, żeby zbudować dom pasywny. Przedstawiamy poniżej listę kontrolną,... więcej

Ściany zewnętrzne

Najważniejsza funkcją ścian zewnętrznych jest ich funkcja konstrukcyjna. W przypadku... więcej

EPBD Energooszczędność

Energooszczędność

Będąc właścicielem domu, mieszkania, czy też lokalu gospodarczego borykasz się na pewno z kosztami energii. Znajdziesz tu informacje, jak w odpowiednio rozwiązanych budynkach oszczędzać energię i pieniądze. Dowiesz się również, po czym rozpoznać budynek energooszczędny.

Idzie nowe!

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kilka -  to już znak, że idzie nowe… A to nowe zmierza wielkimi krokami. Co oznacza? Najpewniej fakt, że ekologia staje się pomału siłą sprawczą, i chyba jak dobrze liczę, szóstą władzą (po rządzie, sądownictwie, legislaturze, mediach i PR-owcach).

O efektywności energetycznej raz jeszcze

Z nowym rokiem, kiedy to wejdzie w życie dyrektywa europejska 02/91/EC, dotycząca oceny energetycznej budynków, a która ma na celu stymulowanie rynku do projektowania i wykonywania obiektów o lepszej i korzystniejszej charakterystyce energetycznej, będziemy musieli przyswoić sobie szybko kilka istotnych terminów i zagadnień, które postaramy się w tym artykule przybliżyć.

Habitat 2020 - samowystarczalne miasto

Eko-architektura powoli staje się codziennością. Na świecie zaczyna królować trend samowystarczalnych miast. Takim projektem jest Habitat 2020 w Chinach – miasto przyszłości, którego budynki mają zewnętrzne ściany, jak „żywa skóra”, potrafią absorbować wodę, powietrze, słońce. Dzięki temu budynek jest samowystarczalny już nie tylko energetycznie.

ECOBAY – ekologiczne miasto w Estonii

Nie trzeba szukać ekologicznych projektów całych miast w tak odległych krajach, jak Chiny czy Emiraty Arabskie. Już niedługo, bo za 15-20 lat powstanie eko-miasto blisko nas - w Estonii, niedaleko Tallinna. W eko-mieście niektóre z miejskich budynków zredukują zapotrzebowanie na energię nawet o 70%.

XERITOWN – zrównoważone miasto w Dubajlandzie

XERITOWN to miasto, które ma powstać na pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie połączeniem architektury z baśni „Tysiąca i jednej nocy” z rozwiązaniami energooszczędnymi. Ma być przyjazne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim dla przyszłych mieszkańców. Równowaga w tym projekcie ma wiele znaczeń.

<   1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9   >

Izolacje refleksyjne

Izolacje refleksyjne to nowy rodzaj izolacji, których główną cechą jest możliwość... więcej

Lista kontrolna domu...

Czyli co zrobić i jak zrobić, żeby zbudować prawdziwy dom pasywny. Przedstawiamy... więcej

Zastosowanie kotłów...

Ostatnio pisaliśmy o piecach kondensacyjnych, dziś natomiast słów kilka o zaletach... więcej