TermoDom.pl

Newsletter

Jak wybrać...

W czasach, kiedy tak wiele mówi się o energooszczędności budynków, wzrasta rola okien... więcej

Ceny energii i innych...

Początek nowego roku może nie od razu zaskoczył nas podwyżkami energii i paliw, jednak... więcej

Nowe narzędzia w...

Ustawa Termomodernizacyjna to jeden z najlepiej funkcjonujących aktów prawnych... więcej

EPBD Energooszczędność

Energooszczędność

Będąc właścicielem domu, mieszkania, czy też lokalu gospodarczego borykasz się na pewno z kosztami energii. Znajdziesz tu informacje, jak w odpowiednio rozwiązanych budynkach oszczędzać energię i pieniądze. Dowiesz się również, po czym rozpoznać budynek energooszczędny.

Idzie nowe!

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kilka -  to już znak, że idzie nowe… A to nowe zmierza wielkimi krokami. Co oznacza? Najpewniej fakt, że ekologia staje się pomału siłą sprawczą, i chyba jak dobrze liczę, szóstą władzą (po rządzie, sądownictwie, legislaturze, mediach i PR-owcach).

O efektywności energetycznej raz jeszcze

Z nowym rokiem, kiedy to wejdzie w życie dyrektywa europejska 02/91/EC, dotycząca oceny energetycznej budynków, a która ma na celu stymulowanie rynku do projektowania i wykonywania obiektów o lepszej i korzystniejszej charakterystyce energetycznej, będziemy musieli przyswoić sobie szybko kilka istotnych terminów i zagadnień, które postaramy się w tym artykule przybliżyć.

Habitat 2020 - samowystarczalne miasto

Eko-architektura powoli staje się codziennością. Na świecie zaczyna królować trend samowystarczalnych miast. Takim projektem jest Habitat 2020 w Chinach – miasto przyszłości, którego budynki mają zewnętrzne ściany, jak „żywa skóra”, potrafią absorbować wodę, powietrze, słońce. Dzięki temu budynek jest samowystarczalny już nie tylko energetycznie.

ECOBAY – ekologiczne miasto w Estonii

Nie trzeba szukać ekologicznych projektów całych miast w tak odległych krajach, jak Chiny czy Emiraty Arabskie. Już niedługo, bo za 15-20 lat powstanie eko-miasto blisko nas - w Estonii, niedaleko Tallinna. W eko-mieście niektóre z miejskich budynków zredukują zapotrzebowanie na energię nawet o 70%.

XERITOWN – zrównoważone miasto w Dubajlandzie

XERITOWN to miasto, które ma powstać na pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie połączeniem architektury z baśni „Tysiąca i jednej nocy” z rozwiązaniami energooszczędnymi. Ma być przyjazne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim dla przyszłych mieszkańców. Równowaga w tym projekcie ma wiele znaczeń.

<   1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9   >

Co decyduje o...

Co czyni okno ciepłym? Biorąc pod uwagę parametr ochrony cieplnej powinniśmy zwrócić uwagę... więcej

EPBD w Europie

Dyskusje nad Prawem budowlanym trwają, ale los Dyrektywy EPBD jest nadal niepewny, pomimo... więcej

Ściany w domu pasywnym

Współczynnik przenikania ciepła U dla ściany zewnętrznej w budynku pasywnym... więcej