TermoDom.pl

Newsletter

Drzwi i bramy...

Na zewnątrz temperatury zimowe, grzejemy intensywniej, a w domu nadal chłodno. Może... więcej

Instalacje z tworzywa...

Domowe instalacje składają się z wielu elementów. Jednak podstawowym... więcej

Elewacja po zimie

Zima powoli odchodzi w niepamięć. Pora więc przyjrzeć się zewnętrznej elewacji... więcej

Buduj dom energooszczędnie Ściany

Ściany

Ściany to podstawa każdego domu. Pełnią funkcję konstrukcyjną - to na nich opiera się dach, funkcję ochronną - zabezpieczają nas przed zimnem, upałem, deszczem, izolują od hałasu. W domu energooszczędnym szczególnie ważna jest funkcja izolacyjności cieplnej ścian.

Silikonowa impregnacja = ciepło dla portfela

W dobie poszukiwań oszczędności związanych z eksploatacją budynku, sięgamy po coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Warto jednak przyjrzeć się tym, które funkcjonują na rynku budowlanym od lat, a często są niedoceniane przez Inwestorów. Mowa tu o prostych i skutecznych technikach impregnacji silikonowej i ich związku z poprawą parametrów termicznych ściany.

Ostatni szlif: elewacja budynku

Miesiące jesienne bywają ostatnim momentem na zakończenie prac na zewnątrz budynku. Jeśli  pogoda dopisuje, nie ma pierwszych przymrozków ani ulewnych deszczów warto wykorzystać ten czas na wykonanie elewacji.

Energooszczędna ściana trójwarstwowa

Certyfikacja energetyczna ma przekonać nas, jak bardzo w dzisiejszych czasach ważna jest energooszczędność, zwłaszcza w budownictwie. Tu okazuje się, że ściany i technologia ich wykonania mają niebagatelne znaczenie.

Elewacja po zimie

Zima powoli odchodzi w niepamięć. Pora więc przyjrzeć się zewnętrznej elewacji budynku, która przecież wymaga systematycznej konserwacji i czyszczenia.

Materiały i konstrukcja ścian zewnętrznych

Ściany to po fundamentach kolejne wyzwanie w trakcie budowy domu. A biorąc pod uwagę, że to ważny element konstrukcyjny, dobrze wybrać trzeba nie tylko materiał, ale i technologię. Zacznijmy od roli, jaką spełniają ściany.

<   1 - 2 - 3 - 4   >

Bezpieczeństwo...

Jednym z ważniejszych zadań państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.... więcej

Ogrzewanie

Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego niezbędny jest dostosowany do potrzeb... więcej

Energooszczędne...

Budując dom należy poważnie zastanowić się nad wybieranymi materiałami budowlanymi. Często... więcej