TermoDom.pl

Newsletter

Blog - październik 2008

Wewnątrz budynku wykonaliśmy na razie tylko instalację kanalizacyjną z rur... więcej

System wentylacyjny...

Szczelne okna wykonane z plastiku lub drewna dokonały rewolucji w naszych domach.... więcej

Balkon

Balkony i tarasy w naturalny sposób urozmaicają nasze budynki. Niestety, praktyka... więcej

Buduj dom energooszczędnie Ściany

Ściany

Ściany to podstawa każdego domu. Pełnią funkcję konstrukcyjną - to na nich opiera się dach, funkcję ochronną - zabezpieczają nas przed zimnem, upałem, deszczem, izolują od hałasu. W domu energooszczędnym szczególnie ważna jest funkcja izolacyjności cieplnej ścian.

Silikonowa impregnacja = ciepło dla portfela

W dobie poszukiwań oszczędności związanych z eksploatacją budynku, sięgamy po coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Warto jednak przyjrzeć się tym, które funkcjonują na rynku budowlanym od lat, a często są niedoceniane przez Inwestorów. Mowa tu o prostych i skutecznych technikach impregnacji silikonowej i ich związku z poprawą parametrów termicznych ściany.

Ostatni szlif: elewacja budynku

Miesiące jesienne bywają ostatnim momentem na zakończenie prac na zewnątrz budynku. Jeśli  pogoda dopisuje, nie ma pierwszych przymrozków ani ulewnych deszczów warto wykorzystać ten czas na wykonanie elewacji.

Energooszczędna ściana trójwarstwowa

Certyfikacja energetyczna ma przekonać nas, jak bardzo w dzisiejszych czasach ważna jest energooszczędność, zwłaszcza w budownictwie. Tu okazuje się, że ściany i technologia ich wykonania mają niebagatelne znaczenie.

Elewacja po zimie

Zima powoli odchodzi w niepamięć. Pora więc przyjrzeć się zewnętrznej elewacji budynku, która przecież wymaga systematycznej konserwacji i czyszczenia.

Materiały i konstrukcja ścian zewnętrznych

Ściany to po fundamentach kolejne wyzwanie w trakcie budowy domu. A biorąc pod uwagę, że to ważny element konstrukcyjny, dobrze wybrać trzeba nie tylko materiał, ale i technologię. Zacznijmy od roli, jaką spełniają ściany.

<   1 - 2 - 3 - 4   >

Ogród na dachu...

Roślinność na dachu? Tak i to z rozmaitych powodów. Zielone trawy czy krzewy nie... więcej

Blog - sierpień 2008

Po skończeniu ścianek działowych i poprowadzeniu instalacji elekrycznej, przyszła kolej... więcej

Ewolucja wymagań...

Niski poziom ilość energii niezbędnej do użytkowania budynku wynika z opłacalności... więcej