TermoDom.pl

Newsletter

Optymalna konstrukcja...

Decyzję na temat konstrukcji dachu i pokrycia podejmuje się zwykle na etapie projektu.... więcej

Konferencja „Energia...

21 maja odbyła się w Warszawie wspólna konferencja demosEUROPA – Centrum Strategii... więcej

Elewacja po zimie

Zima powoli odchodzi w niepamięć. Pora więc przyjrzeć się zewnętrznej elewacji... więcej

Buduj dom energooszczędnie Ogrzewanie

Ogrzewanie

Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego niezbędny jest dostosowany do potrzeb mieszkańców i możliwości budynku system ogrzewania. Zapraszamy do przeglądu najczęstszych form stosowanych rozwiązań.

Ekrany zagrzejnikowe

Nadchodzące chłody to czas, kiedy często zastanawiamy się, jak dogrzać mieszkanie. Tymczasem bywa, że wystarczy ograniczyć w nim straty ciepła. W dodatku nie musi się to wiązać z ogromnymi nakładami finansowymi.

Oszczędne użytkowanie instalacji grzewczej

Przed nami długie i zimne wieczory, kiedy trudno przecenić komfort przebywania we właściwie ogrzanym pomieszczeniu. Niestety jednak ciepło kosztuje – i to coraz więcej. Jednak nie musimy marznąć, aby rachunki za ogrzewanie nie były dla nas obciążeniem.  W tym celu warto znać sposoby na oszczędne użytkowanie instalacji grzewczej w domu. 

Ogrzewanie na zewnątrz budynku: systemy przeciwoblodzeniowe

Zimą śnieg nie powinien nikogo zaskoczyć. Co jednak zrobić, by konieczność odśnieżania nie stała się dokuczliwa? Odpowiedzią są systemy oblodzeniowe, które skutecznie wyeliminują obowiązek torowania sobie drogi do garażu, furtki czy wejścia po schodach. Może jest to rozwiązanie kosztowne, ale z pewnością wygodne.

Ogrzewanie podłogowe – cieplej pod stopami

W długie zimowe wieczory ogromne znaczenie ma komfort cieplny w domu. Jednym ze sposobów jego zapewnienia jest przyjemnie ciepła podłoga - czyli coraz bardziej popularne ogrzewanie podłogowe.  Jakie korzyści daje takie źródło ciepła i jak wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie?

Ogrzewanie nadmuchowe

Wobec drożejących surowców, rosnących kosztów ogrzewania, co dotkliwe zwłaszcza zimą, warto zainteresować się takim rozwiązaniem, które będzie efektywne i pozwoli bez przeszkód cieszyć się ciepłem w domu. Dziś więc o ogrzewaniu nadmuchowym.

<   1 - 2 - 3 - 4 - 5   >

Lumina - dom wysoko...

Budownictwo energooszczędne, zrównoważone stało się w ostatnich czasach niezwykle... więcej

Jak rozplanować okna...

Wybierając okna do naszego domu, należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne, jakość... więcej

Domy pasywne

Do ogrzania wnętrza domu wystarczą pasywne źródła ciepła: mieszkańcy, urządzenia... więcej