TermoDom.pl

Newsletter

Materiały izolacyjne

Energooszczędna modernizacja domu dzięki użyciu właściwego materiału izolacyjnego -... więcej

Oszczędzanie energii...

Mniejsze zużycie energii elektrycznej to mniejsze rachunki z prąd. Poza tym jest ot także... więcej

Właściwości cieplne...

Czyli o tym, jak bloczki YTONG i SILKA się uzupełniają w kontekście jednej... więcej

Buduj dom energooszczędnie Ogrzewanie

Ogrzewanie

Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego niezbędny jest dostosowany do potrzeb mieszkańców i możliwości budynku system ogrzewania. Zapraszamy do przeglądu najczęstszych form stosowanych rozwiązań.

Ekrany zagrzejnikowe

Nadchodzące chłody to czas, kiedy często zastanawiamy się, jak dogrzać mieszkanie. Tymczasem bywa, że wystarczy ograniczyć w nim straty ciepła. W dodatku nie musi się to wiązać z ogromnymi nakładami finansowymi.

Oszczędne użytkowanie instalacji grzewczej

Przed nami długie i zimne wieczory, kiedy trudno przecenić komfort przebywania we właściwie ogrzanym pomieszczeniu. Niestety jednak ciepło kosztuje – i to coraz więcej. Jednak nie musimy marznąć, aby rachunki za ogrzewanie nie były dla nas obciążeniem.  W tym celu warto znać sposoby na oszczędne użytkowanie instalacji grzewczej w domu. 

Ogrzewanie na zewnątrz budynku: systemy przeciwoblodzeniowe

Zimą śnieg nie powinien nikogo zaskoczyć. Co jednak zrobić, by konieczność odśnieżania nie stała się dokuczliwa? Odpowiedzią są systemy oblodzeniowe, które skutecznie wyeliminują obowiązek torowania sobie drogi do garażu, furtki czy wejścia po schodach. Może jest to rozwiązanie kosztowne, ale z pewnością wygodne.

Ogrzewanie podłogowe – cieplej pod stopami

W długie zimowe wieczory ogromne znaczenie ma komfort cieplny w domu. Jednym ze sposobów jego zapewnienia jest przyjemnie ciepła podłoga - czyli coraz bardziej popularne ogrzewanie podłogowe.  Jakie korzyści daje takie źródło ciepła i jak wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie?

Ogrzewanie nadmuchowe

Wobec drożejących surowców, rosnących kosztów ogrzewania, co dotkliwe zwłaszcza zimą, warto zainteresować się takim rozwiązaniem, które będzie efektywne i pozwoli bez przeszkód cieszyć się ciepłem w domu. Dziś więc o ogrzewaniu nadmuchowym.

<   1 - 2 - 3 - 4 - 5   >

Uchronić dom przed...

Zmieniający się klimat sprawia, że burze w sezonie letnim nie należą do rzadkości.... więcej

Wentylacja hybrydowa

Jakie znaczenie ma właściwie działająca wentylacja w budynku? Ogromne, nie tylko... więcej

Ogrzewanie kominkowe -...

Kominek to nie tylko element ozdobny odpowiedzialny za wytworzenie odpowiedniej atmosfery... więcej