TermoDom.pl

Newsletter

Drzwi i bramy...

Na zewnątrz temperatury zimowe, grzejemy intensywniej, a w domu nadal chłodno. Może... więcej

Energooszczędne nawyki

Największym wrogiem klimatu jest dwutlenek węgla. Jego nadmierna emisja powoduje globalne... więcej

Docieplenie wieńca w...

Wieniec to miejsce narażone na powstawanie mostków cieplnych. Już na etapie projektowania... więcej

Buduj dom energooszczędnie Ogrzewanie

Ogrzewanie

Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego niezbędny jest dostosowany do potrzeb mieszkańców i możliwości budynku system ogrzewania. Zapraszamy do przeglądu najczęstszych form stosowanych rozwiązań.

Siłownie wiatrowe

Przydomowe elektrownie wiatrowe już niedługo staną się stałym elementem naszego krajobrazu. Za kilka lat, przy stałym wzroście cen paliw kopalnianych, korzystanie z odnawialnych źródeł energii stanie się koniecznością.

Rekuperatory

Rekuperatory to urządzenia ściśle związane z układem wentylacyjnym. Ich głównym zadaniem jest niwelacja strat ciepła związanych z ciepłym powietrzem ogrzanym wewnątrz budynku, które zostało oddane na zewnątrz przez system wentylacji.

Grzejniki w łazience

Łazienka coraz częściej jest traktowana jako miejsce relaksu i pielęgnacyjnych rytuałów. Wbrew pozorom, taką rolę może spełniać zarówno przestronne, jak i małe pomieszczenie. Wszystko zależy od doboru odpowiednich sprzętów i akcesoriów – w tym grzejników, które nie tylko zapewniają ciepło, ale stanowią także niezbędny element łazienkowego wyposażenia.

Sposoby ogrzewania budynku

Jesień to znakomity moment, by podjąć temat ogrzewania. Sposobów na zapewnienie ciepła w domu jest wiele, a wybór właściwego rozwiązania niejednokrotnie uwarunkowany jest nie tylko ceną, ale i samą możliwością przyłączenia budynku do sieci, zwłaszcza gazowej. Warto jednak przyjrzeć się szerokiej gamie systemów grzewczych.

Kominiarz mile widziany...

Sezon grzewczy wymusza dodatkowe przygotowania i przegląd instalacji kominowej. Może nie każdy wie, ale ten powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. Przepisy w tym względzie są jeszcze bardziej restrykcyjne.

<   1 - 2 - 3 - 4 - 5   >

Budownictwo pasywne...

Wzrost temperatury, powodowany przez globalne ocieplenie, powoduje spadek dostępności wody... więcej

Zielone ściany w Seulu

Fantastyczne połączenie architektury z zielonym design’em wyczarowali w Seulu... więcej

Blog - luty 2009

Instalacja wodna i kanalizacyjna już jest. Ogrzewanie podłogowe również zostało... więcej